Používání filtrační konvice se opravdu vyplatí

Filtrační konvice jsou v některých domácnostech ,,must have‘‘ a někteří se bez nich dnes už neobejdou. I já patřím mezi vlastníky filtrační konvice a upřímně si konvici nemohu vynachválit!  Voda z konvice by měla být chutnější, čistší a vlastně zdravější.

V dnešním článku se tedy budeme věnovat otázce, zda je dobré si konvici domů pořídit, či nikoli.

Kohoutková voda v České republice

Když si zjistíte informace o kohoutkové vodě v České republice, dočtete se, že naši vodu lze zařadit opravdu mezi vodu, která je kvalitní a dosahuje skoro až parametrů kojenecké vody. Naše voda obsahuje podlimitní množství těžkých kovů, dusitanů a i hormonů (1). Když tedy naše pitná voda odpovídá standardům, má tedy smysl si filtrační konvici pořizovat?

Filtrační konvice zachycují těžké kovy a chlorované uhlovodíky

Filtrační konvice mají jednu opravdu skvělou vlastnost! Jelikož mají v sobě uhlíkové mikroperličky, zároveň ale se voda ochuzuje o hořčík a o vápník, což se může ale snadno napravit tím, že do vody tyto minerály přidám formou suplementů (2).

Proč si pořídit filtrační konvici?

Lepší senzorické vlastnosti vody – měkčí voda, lepší chuť vody (odstranění „chuti“ chloru). Garance kvalitní pitné vody, pokud voda, která vám teče z kohoutku, nemá garantovanou kvalitu, sáhněte určitě po filtrační konvici, či jiném filtru, jelikož filtr zachytí škodlivé látky z mělké studny. Ochrana spotřebičů před vodním kamenem – vodní kámen je způsobený, když je voda příliš tvrdá, jelikož konvice vodu změkčují, můžeme díky tomu prodloužit životnost našich spotřebičů. Filtrační konvice jsou účinnou metodou, jak zvýšit kvalitu pitné vody, zvlášť výhodné je to v oblastech, kde kvalita pitné vody není příliš vysoká. Využití tak naleznou filtrační konvice zejména v případě, kdy vám kohoutková voda nechutná a chcete se zbavit chloru. S obojím se běžné filtrační konvice vypořádají s vysokou efektivitou. Pokud vodu filtrujete, nezapomeňte do ní přidat minerály (2).

Zdroj: (1) www.szu.cz/tema/zivotni-prostredi/kvalita-vody/monitoring-pitne-vody, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3588186/


Celkem 2 komentářů

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat