Letní grilování pod taktovkou změny

07.08.2022 | Výživa

Horké letní dny jsou téměř za námi, avšak zahrada a příroda nám toho nabízí zdaleka nejvíce z celého roku. Patříte mezi nadšené zahradníky, kteří pěstují ovoce i zeleninu, nebo raději dáváte přednost supermarketům?

Velké obchodní řetězce v tomto období vynechte a raději vezměte zavděk farmářskými trhy.

Grilování jinak

Letní večery také vybízejí ke grilování všemožných druhů masa, ale je to opravdu to, co vaše tělo v nesnesitelných teplotách potřebuje? Je naprosto jasné, že jednou za čas si takovou věc můžete dopřát, ale průměrný Čech spořádá grilovaného masa víc, než jen doporučenou denní dávku. Grilování má také své stinné stránky. Kouř může být ve větším množství rovněž nebezpečný, a to není třeba zdůrazňovat, že pokrmy, které jsou až příliš připálené, by se konzumovat neměly. Volte proto velmi důkladně původ a množství masa, které si ugrilujete. Na druhou stranu grilování nabízí i spoustu jiných možností, buď sýry  a stálicí je u nás samozřejmě hermelín  zeleninu jako je sezonní cuketa, lilek, brambory, cibule, papriky nebo třeba kukuřice. Na gril je možné dát opravdu skoro každý druh zeleniny a vlastně i ovoce. Zkoušeli jste grilovaný ananas s karamelizovaným cukrem? Je to naprosto famózní dezert, který sice není příliš sezonní záležitostí, ale o to výjimečnější může být. Jinými slovy, v létě si naprosto vystačíte s tím, co nám naše území nabízí. I na grilování.

Letní jídelníček

Zkuste v létě svůj jídelníček trochu odlehčit, uvidíte, že se vám vaše zažívání odvděčí. Letní stravování můžete brát i jako takový menší detox. Různé šťávy a smoothies či saláty jsou v létě ideální. Žádná těžká jídla a smetanové omáčky, letní jídelníček vypadá zkrátka jinak. Více zeleniny a více ovoce je onen minimální základ. Zkuste kombinovat luštěniny s masem, střídat je, abyste opravdu trávení takzvaně trochu „nakopli“.

Zdroj: názor autora - celý článek


Celkem 0 komentářů

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat