Štěstí ve vztahu přinese společné tloustnutí

Špatná zpráva pro hubené páry! Tajemstvím dlouhého a šťastného vztahu je totiž společné přibírání na váze. Funguje opravdu? A jak odborníci na tuto tezi přišli?

Pokud se neustále snažíte zhubnout, aby vás partner snad neopustil, vězte, že je možná všechno úplně jinak. Místo hubnutí zkuste raději společně ztloustnout!

Odborníci z Národního centra pro biotechnologické informace v USA totiž zjistili (1), že klíčem ke šťastnému vztahu je společné přibírání na váze. Během čtyř let výzkumníci v rámci studie shromáždili údaje od 169 manželských párů. Účastníci museli dvakrát ročně hlásit svou váhu –a poskytnout odpovědi o svém manželském životě a štěstí.

Klíč k dlouhému manželskému životu

Výsledky (1) ukázaly, že párů ve šťastných manželstvích v průběhu let výrazně přibylo. Vědci předpokládají, že je to způsobené tím, že šťastní partneři již necítí touhu být přitažliví pro jiné muže či ženy. Takže nejsou pod neustálým tlakem, aby měli dokonalé míry, protože jejich lásku nedefinuje jen vzhled. Je to poněkud odvážná teze, protože podle této teorie se „štíhlé“ páry věnují vzhledu a své postavě, aby i nadále působily pro opačné pohlaví přitažlivě.

Nepodceňujte zdraví

Psycholožka Andrea L. Meltzer, která studii (1) vedla, vidí ale v přibírání problém pro klouby. Protože kila navíc našemu zdraví rozhodně neprospívají – a v nejhorším případě vedou k diabetu a kardiovaskulárním onemocněním. To automaticky neznamená, že šťastné páry ve svém dlouhodobém vztahu časem onemocní. Otázku váhy by šťastné dvojice měly více řešit ze zdravotního hlediska – pak pro ně nebude udržení si ideální váhy jen otázkou atraktivity pro další osoby.

Zdroj: (1) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23477578/ 


Celkem 0 komentářů

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Omeleta s brokolicí

(25 hlasů)

Snídaňové muffiny

(5 hlasů)

Valentýnské tousty

(18 hlasů)

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat