Plankováním proti tuku na břiše

Ke spalování tvrdohlavého břišního tuku stačí jen krátké cvičení. Plankingem vyhlašujeme válku našim tukem obaleným břichům!

Ploché, vyrýsované břicho je ideálem mnoha žen. A skutečně existuje spousta cviků, které ono vysněné bříško zajistí. Ale často se nemyslí na zbytek těla. Planking je jiný.

Co je planking neboli prknování

Toto cvičení zažilo před pár lety vrchol, který ale trvá dodnes. A právem! Protože s prkny se procvičí, zpevní a vytvaruje celé tělo. Mimochodem, prkno můžete využít například k optimalizaci držení těla a rovnováhy, a dokonce si můžete zlepšit náladu.

Vždy je však důležité, abyste cvik provedla správně a nepřetěžovala se. Nohám, zádům, pažím, ramenům a samozřejmě břichu jen prospěje, když se toho budete držet. Co je dobré vědět: Tuk se nerozkládá v určité oblasti těla. Pokud cvičíte a jíte zdravěji, zaznamenáte účinek na všech oblastech vašeho těla, i když některé mohou být rychlejší než jiné. 

Jak dlouho ale plankovat, aby tuk na břiše postupně zmizel? Méně, než si myslíte!

Jak dlouho plankovat

Abyste z prkna vytěžila maximum, dělejte ho pokud možno každý den. Najděte si měkkou podložku, která poskytne oporu a chrání před bolestí. Pak zaujměte pozici prkna a držte ji po dobu 60 sekund. Toto opakujte třikrát. Ujistěte se, že při tom máte stažené břišní svaly. Víc k tomu, abyste brzy mohla ukázat ploché břicho, nepotřebujete.

Pokud jste začátečníci a nezvládáte 60 sekund v kuse, nepřehánějte to. Začněte s kratšími sezeními a místo toho zvyšte počet opakování. Pokud například uděláte 20 sekund devětkrát, celkem tři minuty získáte také.

Při plankingu je vždy na prvním místě forma, tedy správné držení těla. Pouze když dokážete správně udržet pozici, prodlužujte dobu trvání.

Pozor na provedení

Nezáleží na tom, zda se chcete zbavit břišního tuku pomocí plankingu nebo chcete být celkově fit: Ujistěte se, že cvik provádíte správně (lokty rovnoběžně s rameny, neprověšujte záda, stáhněte břicho a hýždě), jinak riskujete zranění. Pro kontrolu provedení je nejlepší udělat prkno před velkým zrcadlem. Důležité je však nedívat se stále do zrcadla, přece jen pro správné provedení musejí nohy, záda, páteř a hlava tvořit přímku a váš pohled by měl směřovat dolů k podlaze. Případně můžete požádat někoho jiného, ​​aby přezkoumal vaši pozici a poskytl vám zpětnou vazbu.

Vyzkoušejte crunch nebo crawling

Chcete změnu? Vyzkoušejte boční prkno crunch. Toto cvičení je přinejmenším stejně účinné a zpestří vaši rutinu. Začněte na bočním prkně. Položte spodní nohu na koleno a ohněte ji dozadu. Zvedněte horní nohu a položte horní ruku za hlavu. Nyní přitáhněte loket ke kolenu. Poté znovu natáhněte ruku a nohu od sebe. Cvičení opakujte 10krát, poté vyměňte strany.

Crawling neboli bear crawl, také známý jako medvědí chůze, je dalším vývojem plankingu – jen dynamičtějším, a proto ještě účinnějším pro ploché břicho. Opíráte se pouze o bříška nohou a rukou – mělo by to připomínat chůzi medvěda. Hřbet zůstává plochý a holeně rovnoběžné s podlahou. Celé tělo je napjaté a v této poloze setrváme několik sekund. Můžete udělat pár kroků tam a zpět, ale neztrácejte napětí v trupu!

Zdroj: názory autora - celý článek


Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat