Nejčastější výmluvy proti pravidelnému cvičení

Nedostatek času, energie nebo peněz. Kvůli tomu se prý nedá pravidelně cvičit! Také se na tohle vymlouváte? Když se nad tím pořádně zamyslíte, nejsou to ty nejlepší argumenty.

150 minut fyzické aktivity týdně. Přesně tolik času bychom podle Světové zdravotnické organizace měli věnovat cvičení. Zatímco pro někoho je to snadno splnitelné, jiný s tím má velký problém a svou nechuť ke sportu omlouvá vším možným. Které výmluvy jsou nejčastější? Tyhle konkrétní možná používáte i vy!

Nemůžu nic dělat. Tíží mě únava!

Brzké vstávání, spousta pracovních povinností i nedostatek slunečního světla jakožto zdroje vitaminu D. Ano, i tohle jsou faktory, které okrádají o vitalitu. A pouštět se s pocitem vyčerpanosti do nějakých větších sportovních akcí? Pro mnohé zcela nereálná představa. Pravdou ale je, že cvičení baterky dobíjí, protože zlepšuje krevní oběh, okysličuje tělo a zvyšuje produkci neurotransmiterů dopaminu a serotoninu. Jde tedy o jeden z nejlepších „léků“ proti únavě, navíc s hodně rychlým působením. Vážně si na malátnost budete dál stěžovat, nebo jí zatnete tipec?

Posilovna je drahá a nemohu si ji dovolit

V dnešní době si jakékoli utrácení člověk dvakrát rozmyslí. A je to pochopitelné, protože nepříznivá současná situace nám skutečně dělá čáru přes rozpočet. Kdo ale říká, že se musí cvičit jenom v posilovně? Že je nutné zaplatit si permanentku, která stojí několik stovek, nebo dokonce tisíc? Fyzickou aktivitu lze provozovat i doma. Ti, kteří nevědí, kde začít, si mohou stáhnout bezplatnou mobilní aplikaci, která poskytne inspiraci. Na internetu koluje také mnoho instruktážních videí – stačí si jen najít to správné a vyhovující. Co dalšího často stojí v cestě, nebo si to lidé alespoň namlouvají?

Zkrátka nemám čas!

Žijeme v uspěchané době a času nazbyt opravdu není. Ale zamyslete se, jak dlouho třeba každý den sledujete televizi. Vždyť se těch pár minut dá cvičit i před její obrazovkou! Rodiče malých dětí bez možnosti hlídání se mohou rychlé chůzi věnovat s i kočárkem. I půlhodinová procházka se přece počítá! Tak neříkejte, že to nejde. Spíše vymyslete způsob, jak by to šlo…

Zdroje: názor autora - celý článek


Celkem 0 komentářů

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat