Cviky pro břicho pevné jako skála

24.03.2024 | Hubnutí

Z hlediska hubnutí jsou břišní jednou z nejproblémovějších partií, zkrátka ten tuk jde odsud ve většině případů jako poslední. Ačkoli už bylo napsáno mnoho tipů, triků a zásad na spalování tuku v oblasti břicha, stále nejsme schopni dosáhnout kýžených výsledků.

Správně cvičit je pouze prvním krokem k úspěchu. Druhou zásadní složkou pro spalování tuku je správně nastavený příjem a výdej. Pokud budete správně cvičit, ale špatně a neúměrně jíst, tuk neshodíte. Vyškrtněte si z jídelníčku tučná, sladká, slaná a všelijaká nezdravá jídla a nahraďte je potravinami bohatými na vlákninu, bílkoviny, zdravé tuky a vitamíny.

Cvičte komplexně a vykašlete se na nekonečné sklapovačky

Bez cvičení se samozřejmě neobejdete, takže makej a vytrvej! Abyste však hubli a spalovali tuky, dělejte cviky, které jsou komplexní a které ideálně zaktivují celé tělo během tréninku. Tuk, který je po cvičení odbouráván, pochází z celého těla, nikoliv jen z procvičované partie – takže když budete cvičit pouze břicho, neznamená to, že budete spalovat pouze na břiše. Člověk nemůže spalovat tuky pouze na konkrétní partii. Zda se rychleji spalují tuky na břiše, hýždích či stehnech, pak určuje především genetika a hormony, což nelze ovlivnit.

Kardio nebo delší kruháč jsou pro spalování efektivní

Efektivního spalování tuků můžeme dosáhnout kombinací kalorického deficitu a vytrvalostního sportu v aerobním pásmu (zhruba od 60 % do 79 % max. tepové frekvence), kdy více využíváme tuk jako palivo pro pracující svaly – takže kruháče, kardio, běh, nebo rychlá chůze do kopce vaše spalování určitě skvěle podpoří.

Více spěte, méně se stresujte a tuky začnou mizet o něco lépe a rychleji

Dostatek spánku je pro hubnutí také velmi důležitý. Pokud dostatečně nespíme, uvolňuje se stresový hormon kortizol také hormon ghrelin, který zvyšuje chuť k jídlu. Naopak nám chybí prostor pro uvolňování růstového hormonu (GH), jenž se podílí na vyšším využívání tuku jako paliva. Proto je pro spalování tuků důležité nejen cvičit, ale také spát. A výsledky? Můžete je pozorovat už po měsíci. Ale dejte si pozor na váhu. Pokud chcete přesně vědět, kolika tuku se vám podařilo zbavit, zvažte se na váze, která měří procento tuku v těle. V ideálním případě vám přibydou svaly a zmizí tuk.

Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8290478/, www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8497689/


Celkem 0 komentářů

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat