Zhubněte díky správné snídani

Začátek nového roku se většina z nás snaží žít zdravě a udržovat se fit. Mnohdy ale taková rozhodnutí skončí dřív, než můžeme vidět nějaké výsledky. A přitom cesta k hubnutí může začít úspěšně už správnou snídaní.

Tukové polštářky na břiše jsou trnem v oku mnoha lidí. Navíc tuk, který se hromadí v oblasti břicha (také nazývaný viscerální tuk), může být docela nebezpečný. Břišní tuk zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, jako je infarkt, mrtvice a diabetes 2. typu. Ale máme dobrou zprávu! Pokud zvolíte správná jídla, můžete snížit břišní tuk a minimalizovat tak riziko vážnějších onemocnění.

Odborníci na výživu doporučují v boji proti břišnímu tuku potraviny bohaté na bílkoviny. Jedna potravina se ukazuje jako nejlepší spalovač tuků: tvaroh. Má vysoký obsah bílkovin a zároveň nízký obsah tuku, díky čemuž je ideální pro hubnutí.

Výživa pro hubnutí

Konzumace bílkovin zvyšuje metabolismus a automaticky snižuje břišní tuk. Nejlepší je zkusit zkonzumovat 1,5 g bílkovin na kg tělesné hmotnosti. Například při váze 70 kilo to odpovídá 105 gramům bílkovin denně. S tvarohem takovou potřebu snadno pokryjete, stejně jako libové ryby a maso, vejce a luštěniny.

Ovesná kaše s chia semínky

Pokud nemáte rádi tvaroh, máme pro vás dalšího zabijáka tuku na břiše: kombinaci ovesných vloček a chia semínek! Obě obsahují základní živiny, které podporují hubnutí.

Ingredience

500 ml vody nebo mléka

1 lžička skořicového prášku

2 lžíce vanilkového extraktu

1 šálek ovesných vloček

chia semínka

Postup

1 Do malého hrnce přidejte vodu nebo mléko, skořici a vanilku a přiveďte k varu.

2 Jakmile se voda (nebo mléko) začne vařit, stáhněte plamen, přidejte ovesné vločky a 5 minut vařte. 

3 Pak vypněte sporák, hrnec přikryjte a nechte vše pár minut odstát. 

4 "Kaši" dejte do misky a posypte ji chia semínky. 

Hotová je tou nejlepší snídaní ke ztrátě břišního tuku a regulaci hladiny cukru v krvi.

Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5986439/ - celý článek


Celkem 0 komentářů

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat